575views 0shares

Το κείμενο της Matchmoney.com.gr

*** Ο άσος στο 1,80, το διπλό στο 4,25.

*** Προϊστορία (συνολική): 15-9-7.

*** Η Μπέτις έχει σκοράρει στις 10 τελευταίες επισκέψεις της στο Βίγκο, 9 για το πρωτάθλημα και μία για το κύπελλο, μετρώντας 7/10 G/G.

*** Α’ γύρος (25/08): Μπέτις – Θέλτα 2-1.

ΘΕΛΤΑ: Δεύτερο σερί διπλό, αυτή τη φορά επί της Σοσιεδάδ με 2-1. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 10ο λεπτό, απάντησε στο 20’ με πέναλτι του Ιάγκο Ασπας και γλίτωσε το 2-1 από χαμένο πέναλτι των Βάσκων, πέντε λεπτά αργότερα. Μοιρασμένο το ματς στη συνέχεια, το πήγε σε χαμηλό τέμπο στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά από μία κεφαλιά του Μάξι Γκόμες σε ένα κόρνερ στο 75’ πήρε τη νίκη.

Εκανε πρόταση στην Εστερσουντ για τον φορ Γκόντος, αλλά απορρίφθηκε, δεν ψάχνει κάτι ιδιαίτερο στις μεταγραφές.

Ελειψε, αλλά επιστρέφει ο Χιλιανός μέσος Πάμπλο Ερνάντες (17/2), πλήρης η αποστολή του Ουνθουε, που άφησε έξω τον στόπερ Φοντάς (11/0) και τον μέσο Χιουλσάγκερ (2/0). Ο δεύτερος αναμένεται να δοθεί δανεικός σε άλλη ομάδα.

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (4-3-3): Ρουμπέν Μπλάνκο – Ούγκο Μάγιο, Καμπράλ, Σέρχι Γκόμεθ, Γιόνι Κάστρο – Βας, Λομπότκα, Ερνάντες – Ιάγκο Ασπας, Μάξι Γκόμες, Σίστο

ΜΠΕΤΙΣ: Στάθηκε επάξια για ένα ημίχρονο, στριμώχνοντας την Μπαρτσελόνα, αν και επιθετικά δεν έδειξε και πολλά πράγματα. Οσο περνούσε η ώρα, ξέμενε από δυνάμεις και το πλήρωσε. Δέχθηκε το 0-1 στο 59’, σε φάση όπου η άμυνά της είχε τεράστιο κενό κι από εκεί και πέρα κατέρρευσε, γνωρίζοντας τη συντριβή με 0-5.

Θέλει το «μπαμ» με τον Λούκας Μόουρα (Παρί Σεν Ζερμέν), αλλά εκείνος οδεύει προς Τότεναμ, ενδιαφέρεται και για τον Λαγιούν (Πόρτο).

Επιστρέφει ο δεξιός μπακ Μπαραγάν (17/0), διαθέσιμοι οι στόπερ Μάντι (17/0), Φεντάλ (13/3) και ο μέσος Φράνθις (7/0), που ξεπέρασαν τις ενοχλήσεις. Σταθερά εκτός ο εξτρέμ Κάμπελ (3/1) και ο φορ Σανάμπρια (12/7).

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (4-3-3): Αδάν – Μπαραγάν, Μάντι, Φεντάλ, Ντουρμίσι – Φαμπιάν, Χάβι Γκαρθία, Γκουαρδάδο – Χοακίν, Σέρχιο Λεόν, Τέγιο

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (G/G & Over 3,5): Φουλ του G/G η παράδοση, μπορεί να συνεχιστεί και φέτος, αφού αμφότερες το έχουν το γκολ. Στο 1,53 Stoiximan το αμφίσκορο, παίρνουμε το ρίσκο και το συνδυάζουμε με το Over 3,5, ανεβάζοντας την απόδοση στο 2,63.